Noc múzeí a galérií 2023

Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch Vás v sobotu 13.5.2023 pozýva na 19. ročník podujatia s názvom Noc múzeí a galérií v čase od 15:00 do 21:00.

>> 15:00
ĽUDIA V POHYBE
Niekedy je ťažké vysvetliť, aké je to byť človekom, treba to zobrať pekne podľa abecedy. Ale s nami si môžete vyskúšať aj to, aké je to byť na chvíľu sochou, alebo aj to, že minúta môže mať rôznu dĺžku a podobu. Galéria v spolupráci s Dramacentrum Edudrama pripravila pohybovo dramatický workshop, ktorým vás prevedú lektorka Veronika Kořínková v spolupráci s Natáliou Mamonovou (choreografka, tanečnica, lektorka, Donecká oblasť, Ukrajina) a Nadia Danylchenko (režisérka, scenáristka, lektorka, Donecká oblasť, Ukrajina).V slovenskom a ukrajinskom jazyku.

Pre rodiny s deťmi od 4 do 12 rokov.

>> 17.00

KURÁTORSKÝ SPRIEVOD výstavou performancie · maľba · zo zbierok galérie · A-R · mucha s autorom Vladimírom Kordošom a kurátorkou Danielou Čarnou.Výstava pripravená "na mieru" novozámockej galérie je založená na dialógu Vladimíra Kordoša s tvorbou autorov svetových a domácich dejín umenia, ktorý má podobu oživených obrazov, performancií aj textových komentárov, ktorými vzdáva poctu dielam zo zbierky Ernesta Zmetáka.

>> 18.30

DRSNE A NEŽNE
Dokument režiséra Ľubomíra Štecka predstavuje osem príbehov predstaviteľov českej a slovenskej art brut scény. Ide o autorov so psychickými problémami, no zároveň s tvorivým talentom a jedinečným výtvarným prejavom. Vo filme vystupuje aj Vladimír Kordoš, ktorý sa im dlhodobo pedagogicky venuje a film osobne uvedie. (Film neodporúčame pre deti do 15 rokov.)

>> 15:00 – 21:00

PREHLIADKY VÝSTAV
Stála expozícia európskeho umenia 16. a 20. storočia zo zbierky Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej / Stála expozícia Lajosa Kassáka /
Aktuálna výstava: Vladimír Kordoš - performancie · maľba · zo zbierok galérie · A-R · mucha

>> 15:00 – 19:00

KAVIAREŇ NA DVORE
Počas dňa bude pre vás otvorený galerijný dvor kde si budete môcť vychutnať dobrú kávu a posedieť na Mestoličkách.

Vstup voľný.